۹۹/۰۶/۱۴ چاپ ایمیل و پی دی اف

گزارش مختصری از تشکل مردمی بیان معنوی در سال۹۸

چند همکار داریم؟ در سال۹۸ چقد کلیپ تولید شد؟ چند کلیپ به زبان‌های دیگر ترجمه و زیرنویس شده؟ آمار شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی چقدر رشد داشته؟ بدون برخورداری از هرگونه بودجه فرهنگی، چگونه سال۹۸ را گذراندیم؟ و ..

شناسنامه

  • تولیدبیان معنوی
  • زمان: 11:44

 

متن:

گزارش مختصری از فعالیت‌های تشکل مردمی بیان معنوی در سال 98

 

سلام به تک تک شما همراهان عزیز

الحمدلله با همراهی و حمایت‌های متنوع شما عزیزان، کیفیت و کمیت خدمات بیان معنوی در سال 98 تا حد خوبی افزایش یافت. بیان معنوی نام تشکیلاتی مردمی است که از حدود 15سال قبل به صورت کاملا خودجوش با هدف گسترش معرفت و معنویت ناب اسلامی توسط جمعی از جوانان حوزوی و دانشگاهی شکل گرفت. اغلب این جوانان، پس از تجربۀ لذت‌بخش گره‌گشایی مباحث علیرضا پناهیان در مسائل زندگی و بندگی خود، با انگیزۀ شریک کردن دیگران در این تجربۀ لذت‌بخش و فراگیر کردن این گره‌گشایی‌ها، اندک اندک از میان کلاس‌ها و مجالس سخنرانی همدیگر را پیدا کرده و گرد آمدند. در طول این سال‌ها نیز، هر ماه عده‌ای از جوانان به این جمع میپوندند و در زمینه‌های مختلف همکاری می‌کنند.

سال 98 با انواع حمایت‌ها و همکاری‌های داوطلبانۀ تعداد زیادی از شما، و همراهی «یک تیم جهادی 40 نفرۀ مستقر و تمام وقت از فارغ‌التحصیلان حوزه و دانشگاه» سپری شد. با توجه به اتکای بیان معنوی به حمایت‌های مردمی و عدم برخورداری از هرگونه بودجۀ فرهنگی، و همچنین رایگان بودن اکثر خدمات ارائه شده توسط بیان معنوی، پشتیبانی مالی از یک تیم 40 نفره دشوار بود. اما با افزایش حمایت‌های مردمی شما عزیزان، شاهد مصداق دیگری از تحقق وعدۀ نصرت الهی بودیم.

اکنون وظیفۀ خود می‌دانیم، بخشی از نتایج حمایت‌های مستمر و خالصانه‌تان را در قالب گزارشی مختصر با شما همراهان و همکاران عزیز به اشتراک بگذاریم:

 

فیلم برداری، آرشیو و تایپ

ضبط بیش از 460 جلسه سخنرانی با 4دوربین

در سال 98، کیفیت تجهیزات اجاره‌ای و توانمندی فیلم‌برداری تا حدی افزایش یافت و توانستیم جلسات را با کیفیت بهتری ضبط کنیم که احتمالا نتایج آن را در کلیپ‌های جدید منتشر شده دیده‌اید. بهبود مستمر کیفیت فیلم‌برداری، مرهون  نظرات رسیده از طرق مختلف است. همچنین تمام جلسات در اولین فرصت پیاده‌سازی می‌شود و برای سایر فعالیت‌ها در اختیار گروه پژوهش، گروه تنظیم متن، و گروه تدوین فیلم و ساخت کلیپ قرار می‌گیرد.

 

تدوین فیلم و تولید کلیپ

تدوین 95جلسه فیلم کامل سخنرانی:  216% رشد

ساخت 171 کلیپ تصویری: 21% رشد

کیفیت کلیپ‌ها در سال 98 بهبود قابل توجهی از جهت محتوایی و هنری نسبت به سال گذشته داشته‌اند.

هر هفته 3 کلیپ جدید در شبکه های اجتماعی منتشر می‌شود

ساخت هر کلیپ به طور متوسط 15 ساعت از یک کلیپ‌ساز حرفه‌ای زمان می‌برد.

هر کلیپ در سال 98 به طور متوسط، 200 هزار بار توسط مخاطبان فارسی زبان، و ترجمه‌های آن حدود 100 هزار بار توسط مخاطبان زبان‌های دیگر دیده شده است.

کلیپ‌ها پس از ساخت توسط گروه تدوین‌، توسط دو کارشناس هنری و محتوایی بررسی شده و اصلاحات لازم پیشنهاد می‌شود. ممکن است یک کلیپ چندین بار بازبینی و اصلاح شود. سیاست بیان معنوی در تولید، تأکید بر محتوای گویا و باکیفیت است که طبعاً نیازمند صرف انرژی و زمان بیشتری است.

 

خلاصۀ مکتوب مباحث، جزوه و کتاب

انتشار 8 جزوه | 33% رشد

انتشار کتاب نخبگان معنوی

انتشار کتاب تقوا، طرحی برای اداره جامعه

انتشار بیش از 227 متن بلند و خلاصه سخنرانی در شبکه های اجتماعی

متن جلسات پس از پیاده‌سازی برای ویراستاری و تکمیل مستندات در اختیار «گروه تحقیق و تنظیم متن» قرار می‌گیرد. این گروه پس از برسی همه مباحث، با توجه اولویت و نیاز‌های جامعه، متن‌ها را در قالب‌های مختلف تنظیم و ارائه می‌کند. برخی مباحث تبدیل به خلاصه‌های کوتاه برای شبکه های اجتماعی یا خلاصه‌های بلندتر برای سایت می‌شوند. از این میان، برخی مباحث نیز تبدیل به جزوه و و برخی تبدیل به کتاب می‌شوند.

 

ترجمه و فضای بین الملل در سال 98

ارائه محتوا به 8 زبان مختلف | انگلیسی، عربی، اسپانیولی، اردو، فرانسه، ترکی، آذری و فارسی /اضافه شدن 4 زبان جدید

ترجمه بیش از  750 کلیپ تصویری / 250% افزایش

ترجمه بیش از 1500 پوستر پیام معنوی /220% افزایش

ترجمه 3 کتاب به زبان های مختلف (به زودی منتشر می‌شود)

در سال‌های ابتدایی فعالیت بیان معنوی، تمرکز ما بر روی مخاطب فارسی زبان بود. اما به مرور زمان، با قوت گرفتن توانمندی‌های تیم همکاران و دیده شدن محتواهای منتشر شده، درخواست‌های متعدد افراد و گروه‌های غیر فارسی‌زبان، باعث شد گروه ترجمه تأسیس و آغاز به کار کند. تاکنون، افراد و مؤسسات ایرانی فراوانی اقدام به ترجمۀ معارف اسلامی به زبان‌های مختلف کرده‌اند. اما متاسفانه بخش قابل توجهی از ترجمه‌ها، به دلیل «ضعف در انتخاب موضوع» یا «ضعف در انتقال مفاهیم» متناسب با فرهنگ و زبان مقصد، مورد استقبال قرار نگرفته‌اند.

از آنجایی که هدف ما انتقال صحیح محتوای متناسب بود، مترجمین با نهایت دقت و وسواس از کسانی که زبان ترجمه، زبان مادری‌شان است انتخاب شدند تا ضمن نظارت بر حُسن انتخاب موضوعات، ترجمۀ صحیح و روانی برای مخاطبین فراهم شود.

 

گرافیک

طراحی 250 پوستر

طراحی جزوه برای 15 مبحث در دو نسخه چاپ و مطالعه در موبایل/ (این کار قبلا انجام نمی‌شده)

ارتقای گرافیک بخش‌هایی از سایت

نمی‌شود کار تبلیغ و ترویج محتوا را به خوبی انجام داد، بدون توجه به زیبایی و جذابیت بصری ارائه آن. حاصل تلاش همکاران هنرمند ما در این در گروه گرافیک در کنار همۀ تولیدات موسسه قابل مشاهده است. از شکل ظاهری سایت و شبکه های اجتماعی گرفته تا طراحی پوستر، جزوات و کتاب ها.

 

سایت و شبکه های اجتماعی

26% رشد در تعداد مخاطبین فارسی زبان

90% رشد در تعداد مخاطبین غیر فارسی زبان

فعالیت 40 صفحه در شبکه های اجتماعی به زبان های مختلف

حضور در 10 پیام رسان و شبکه اجتماعی مختلف برای هر زبان

محتواهای تولید شده در بیان معنوی برای رسیدن به دست مخاطب، نیاز مستمر به رصد، برنامه‌ریزی، زمان بندی و توجه به نیازهای مخاطبین دارد که به عهده گروه فضای مجازی است. همچنین شناخت اقتضائات هر شبکۀ اجتماعی، و طیف مخاطبان و جنس محتواهای مورد توجه در آن شبکه، از دیگر کارهای این گروه است. در حال حاضر سایت Panahian.ir  به عنوان مرجع اصلی ارائه محتوا، هزاران ساعت سخنرانی صوتی و تصویری، پوستر، کلیپ، جزوه، مستندات، متن و کتاب و ... در خود جای داده است. بیان معنوی در اکثر پیام‌رسان‌های پرطرفدار ایرانی و خارجی به 7 زبان فعال است که تعداد این صفحات از 40 عبور کرده است. کار دشوار بررسی و توجه به انبوه سوالات نظرات دریافتی و پاسخ یا انتقال آنها به گروه مربوطه، از دیگر کارهای گروه فضای مجازی موسسه است.

 

پویش های اجتماعی

راه‌اندازی پویش افزایش زوار اربعین و رساندن حدود یک میلیارد تومان کمک‌های مردمی برای روانه کردن بیش از 10 هزار نفر از افراد کم درآمد جهت شرکت در پیاده روی اربعین

راه‌اندازی پویش «همدلی به سبک قربانی» در ابتدای سال 1399 و تهیۀ بیش از 12هزار بسته گوشت برای خانواده های محروم در 100 نقطه کشور

راه‌اندازی پویش احیای سنت «عقیقه» از طریق طرح «همدلی به سبک عقیقه» در ابتدای سال 99 و انجام 272 عقیقه و رساندن گوشت آن به بیش از 7 هزار خانواده نیازمند

بیان معنوی در کنار مأموریت اصلی خود، یعنی ترویج و تعمیق معنویت ناب در جهان، در حد توان تلاش ‌می‌کند با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و رسانه‌ای خود، در حل مشکلات مردم از طریق احیای سنت‌های دینی سهیم شود. جذب حمایت‌های مردمی و ایجاد «شبکۀ معتمدین در سراسر کشور» برای استفاده در شرایط مختلف از جمله تلاش‌های بیان معنوی در طول چند سال اخیر بوده است.

 

انرژی و انگیزه

در قلب موسسه، واحد انرژی و انگیزه، شما مخاطبین عزیز هستید. استقبال روز افزون شما و پیام‌های فراوان تشکر به خاطر تأثیرگذار بودن محتواها در بهتر کردن حال و زندگی شما همراهان عزیز و جزیئات و خاطراتی که در این زمینه برایمان به صورت تصویری، صوتی و متنی می‌فرستید، اصلی‌ترین عامل انرژی‌زا و انگیزه‌بخش برای دوستان شما در بیان معنوی است. زیرا هدف ما خدمت به شماست و با این خدمات، رضایت خدا و اولیائش را طلب می‌کنیم.

 

یک تشکر و چند مژده برای سال 99

بیان معنوی یک تشکّل مردمی و مردم نهاد است که از روز تاسیس تا امروز زیر سایۀ لطف پروردگار، همواره متکی به حمایت‌های خالصانه و مؤمنانۀ شما همراهان عزیز بوده است. این یعنی تک تک شما همراهان گرامی که به خدمت‌گزاران خود در بیان معنوی اعتماد کردید و به روش‌های مختلف از ما حمایت کردید، در ثواب این فعالیت‌ها شریک و همراه ما هستید. از شما برای فراهم کردن چنین فرصتی ممنونیم.

با مدد الهی و حمایت های شما بنا داریم امسال نیز همچون گذشته علاوه بر حفظ کیفیت و کمیت فعالیت ها؛ ارائه محتوا در بخش های مختلف را جهش ببخشیم و گامی موثر در جهت گسترش معرفت و معنویت ناب اسلامی برداریم.

منتظر این محصولات در سال 99 باشید:

راه‌اندازی سایت جدید با امکانات بهتر

کتاب تنها مسیر

کتاب نظام تعلیم و تربیت

کتاب گام دوم

کتاب باران خوبی ها

لوح فشردۀ مجموعۀ کلیپ‌های صوتی و تصویری

و ....

البته به شرط دعای شما و توفیق الهی..

نظرات

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر اینجا را مطالعه کنید

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
دسترسی سریع سخنرانی ها تنها مسیر استاد پناهیان ادبستان استاد پناهیان درسنامۀ تاریخ تحلیلی اسلام کلیپ تصویری استاد پناهیان کلیپ صوتی استاد پناهیان پرونده های ویژه حمایت مالی بیان معنوی پناهیان

آخرین مطالب

آخرین نظرات

بیان ها راهکار راهبرد آینده نگری سخنرانی گفتگو خاطرات روضه ها مثال ها مناجات عبارات کوتاه اشعار استاد پناهیان قطعه ها یادداشت کتابخانه تالیفات مقالات سیر مطالعاتی معرفی کتاب مستندات محصولات اینفوگرافیک عکس کلیپ تصویری کلیپ صوتی موضوعی فهرست ها صوتی نوبت شما پرسش و پاسخ بیایید از تجربه... نظرات شما سخنان تاثیرگذار همکاری با ما جهت اطلاع تقویم برنامه ها اخبار مورد اشاره اخبار ما سوالات متداول اخبار پیامکی درباره ما درباره استاد ولایت و مهدویت تعلیم و تربیت اخلاق و معنویت هنر و رسانه فرهنگی سیاسی تحلیل تاریخ خانواده چندرسانه ای تصویری نقشه سایت بیان معنوی بپرسید... پاسخ دهید...