۹۴/۰۳/۱۱ چاپ ایمیل و پی دی اف
در یادوارۀ شهید ابراهیم هادی

با مطالعۀ این کتاب نگاه و رفتارتان عوض می‌شود/ به جوان‌هایی که اهل تفریح و خوشگذرانی هستند، پیشنهاد می‌کنم این کتاب را بخوانند/شهید هادی خیلی شوخ بود و شجاعت بی‌نظیری داشت/افسانه‌های فیلم‌های اکشن غربی به پای داستان‌های جذاب زندگی شهید «ابراهیم هادی» نمی‌رسند+صوت

به مردم و جوان‌هایی که این کتاب را نخوانده‌اند توصیه می‌کنم که حتماً این کتاب را مطالعه کنند و مطمئن باشند که نگاه و رفتارشان قبل از خواندن این کتاب، با بعد از مطالعۀ آن متفاوت خواهد شد. و حتی می‌توانند تاریخ زندگی خود را دو قسمت کنند: یکی قبل از خواندن این کتاب و یکی بعد از خواندن این کتاب.

یادوراۀ 300 شهید نوجوان گردان‌های کمیل و حنظله و شهید ابراهیم هادی، در آستانۀ میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد.  فرازهایی از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در این مراسم را در ادامه می‌خوانید:

حتماً کتاب خاطرات شهید ابراهیم هادی را بخوانید/ با مطالعۀ این کتاب نگاه و رفتارتان عوض می‌شود  

 • شهید ابراهیم هادی در بین 250 هزار شهیدی که در طول دفاع مقدس تقدیم کرده‌ایم، یک شهید برجسته است. از نویسندۀ محترم کتاب خاطرات شهید ابراهیم هادی با عنوان «سلام بر ابراهیم» تشکر می‌کنم که همۀ ما را به زیارت این شهید بزرگوار برده‌اند.
 • به مردم و جوان‌هایی که این کتاب را نخوانده‌اند هم توصیه می‌کنم که حتماً به مطالعۀ این کتاب بپردازند و مطمئن باشند که نگاه و رفتارشان قبل از خواندن این کتاب، با بعد از مطالعۀ آن متفاوت خواهد شد. و حتی می‌توانند تاریخ زندگی خود را دو قسمت کنند: یکی قبل از خواندن این کتاب و یکی بعد از خواندن این کتاب. بنده مبالغه نمی‌کنم و مطمئن هستم هر کسی این کتاب را بخواند و با این شخصیت آشنا شود، عرض بنده را تأیید خواهد کرد. حضرت آیت الله العظمی بهجت(ره) می‌فرمود: مطالعۀ زندگی خوبان به منزلۀ کلاس اخلاق است. و شما با مطالعۀ این کتاب، اثر معنوی آن را در وجود خودتان لمس خواهید کرد.
 • مقام شهدای ما نزد خداوند محفوظ است و ما از آن مقامات خبر نداریم. شاید شهدای زیادی در دفاع مقدس بوده‌اند که مقامشان بالاتر از شهید ابراهیم هادی باشد و ما آنها را نمی‌شناسیم. ولی خدا خواسته است ما شخصیتی مثل ابراهیم هادی را بشناسیم. خدا خواسته است که او در یک محله‌ای در وسط تهران زندگی کند و یکی از جوان‌های شهر ما باشد که با دیگران متفاوت است و این تفاوت به سادگی ملموس است.
 • شهید هادی نه عالم دینی بود، نه جزء فرماندهان یا سرداران دفاع مقدس(به معنای خاص کلمه) محسوب می‌شد، بلکه او یکی از میان مردم بود. پدر بزرگوار ایشان هم یک کاسب معمولی بود و کسب و کار بقالی داشته است. شاید یکی از ویژگی‌هایی که او را ممتاز می‌کرد، این بود که ایشان یک ورزشکار-به تمام معنای کلمه- بود. سلوکی که ابراهیم هادی در گود زورخانه داشته در این کتاب معلوم است. که بعد هم در جبهه‌ها حاضر شد.

برخورد مرحوم دولابی(ره) با شهید «ابراهیم هادی»

 • حماسۀ کانال کمیل در میان لحظات سراسر پرنور دفاع مقدس، واقعاً برجسته است، اما در عیل حال، کانال کمیل به شهید ابراهیم هادی افتخار می‌کند و این شهید برای گردان کمیل و کانال کمیل یک افتخار جاودانه است.
 • اگر مردم تهران بخواهند یک نمونه از خوب‌های خودشان را مثال بزنند، خوب است که شهید ابراهیم هادی را مثال بزنند و بگویند: «بچه‌ تهرونی؛ مثل شهید هادی». شاید بسیاری از خوبان تهران روز قیامت پشت سر شهید ابراهیم هادی وارد بهشت شوند. شما می‌دانید که آقای دولابی(ره) اهل تعارف و مبالغه نبودند؛ ایشان وقتی آقای ابراهیم هادی را که یک جوان بیست ساله بود، دیدند، صبر کردند تا جمعیت برود. بعد به ابراهیم هادی فرمودند: «آقا ابراهیم! یک کم ما را نصیحت کن!» و آقا ابراهیم با شرمندگی سرش را پایین می‌اندازد که «حاج آقا! چه می‌فرمایید؟!» ولی به نظر بنده آقای دولابی این سخن را با اعتقاد گفته‌اند.

ابراهیم هادی، جوان نمونه و شاخص تهرانی دهۀ 60  است/ چرا تندیس «شهید هادی» در زورخانه‌ها نصب نمی‌شود؟!

 • به نظر شما جوان شاخص تهرانی در دهۀ 60 جز ابراهیم هادی کیست؟! اگر کسی می‌خواهد یک نمونۀ نسل انقلاب را ببیند، باید به پابوس شهید ابراهیم هادی برود. البته این بر اساس آگاهی‌هایی است که ما داریم. به آسمان که نگاه می‌کنید، برخی از ستاره‌ها پرنورترند چون به ما نزدیک‌ترند. البته ستاره‌هایی هم هستند که بزرگترند اما از ما دورترند و ما نورشان را زیاد واضح نمی‌بینیم. بالاخره آن ستاره‌هایی که به ما نزدیک‌ترند، راهنمای ما هستند؛ مثل ستارۀ قطبی. و ما راه خودمان را بر اساس ستارۀ قطبی تشخیص می‌دهیم.
 • از کنار شهید ابراهیم هادی عبور نکنید! من واقعاً مانده‌ام که چرا در تمام گودهای زورخانه در سراسر کشور، تندیس شهید ابراهیم هادی نصب نمی‌شود؟! البته مرقد مطهر تمام شهدایی که اهل گود زورخانه بودند را متواضعانه می‌بوسم، ولی شهید ابراهیم هادی یک اعجوبۀ دیگری است. حالا برای چه باید تندیس او را بزنند؟ برای اینکه حتی نام او هم در یک محیط، اثرگذار است. او در زمان حیات خودش یک شخصیت معنوی برجسته بود و حالا که به شهادت رسیده است، شهادت آنچنان را آنچنان‌تر می‌کند!

معرفی شهید ابراهیم هادی، تازه شروع شده ...

 • ایشان نوجوان بود که در جریان انقلاب قرار گرفت. قبل از پیروزی انقلاب به همکلاسی‌های خودش می‌گفت: «پدر من می‌گوید: گوش کردن سخن آیت الله خمینی(ره) مانند گوش کردن سخن امام زمان(ع) است» آن زمان که امام(ره) در تبعید بود، همکلاسی‌هایش می‌گفتند: «این حرف‌‌ها را نگو، ساواکی‌ها و طاغوتی‌ها تو را می‌گیرند و می‌زنند...»
 • پدر ایشان مدام در بین بچه‌هایش به ایشان محبت ویژه‌ای داشت و می‌گفت: «این بچه یک حس و حال معنوی دیگری دارد. این بچۀ من در آینده، نام مرا هم بلندآوازه خواهد کرد...» و من می‌خواهم به آن پدر بزرگوار عرض کنم که معرفی شهید ابراهیم هادی، تازه شروع شده است.

شهید هادی برای جوانانی که می‌خواهند در محله‌شان کار فرهنگی کنند، یک الگوی بی‌نظیر است/ خیلی‌ها را متحول کرد و از هرزگی به حضور در جبهۀ جنگ رساند

 • او یک ورزشکار جوانمرد بود. و کسی که آن هیکل ورزشکاری و آن منش جوانمردی را داشته باشد، طبیعتاً مورد توجه جوانان دیگر قرار می‌گیرد. یک‌بار که با آن هیکل ورزشکاری و ساک دستی به سمت زورخانه می‌رفت، رفقایش به او می‌گویند: «دو تا دختر محل، دنبال تو افتاده بودند و دربارۀ تو حرف می‌زدند. ماشاء الله خوب دلبری می‌کنی!» می‌گویند از فردا دیگر ساک ورزشی بر نمی‌دارد، و لباس‌های ورزش خودش را داخل یک مشما(کیسه) می‌گذارد، و یک پیراهن گشاد می‌پوشد و روی شلوارش می‌اندازد و یک شلوار گشاد و کهنه می‌پوشد. به حدی که جوان‌های محل حیفشان می‌آمده و به او می‌گفتند: همه آرزو دارند هیکلی مثل تو داشته باشند و یک لباسی بپوشند که این هیکل را نشان بدهد! او گفت: من نمی‌خواهم عامل انحراف ذهن جوان‌های دیگر بشوم.
 • ستادهای امر به معروف و نهی از منکر، و جوان‌هایی که دوست دارند در محلۀشان کار فرهنگی کنند، یکی از الگوهای بی‌نظیرشان شهید ابراهیم هادی است؛ روش این شهید را مطالعه کنند. گویا او از تئوریسین‌های روش‌های تعلیم و تربیت، به این روش آگاهتر بوده است، او ارتکازاً بر اساس غریزۀ مؤمن که امیرالمؤمنین(ع) فرمود: «الْمُؤْمِنُ غَرِیزَتُهُ النُّصْحُ» (غررالحکم/1305) می‌دانسته که هر کسی را چگونه باید جذب کند؟ داستان‌های زیادی از او نقل شده که چه جوان‌هایی را تغییر داده و از کدام نقطه به کدام نقطه رسانده است؛ از هرزگی به حضور در جبهه‌های جنگ رسانده است.

ماجرای اذان شهید هادی که موجب تسلیم شدن عراقی‌ها شد

 • او حتی توانسته بود عراقی‌هایی را که در جبهۀ مقابل او بودند و در سنگر خودشان در حال تیراندازی بودند، جذب کند و تسلیم کند و این‌طرف بیاورد. در یک سحرگاهی در یک جای بحرانی از جنگ، تصمیم می‌گیرد اذان بگوید. همه به او می‌گفتند: «چه شده که الان می‌خواهی اذان بگویی؟» ولی او دلیلش را برای هیچ کسی توضیح نمی‌دهد و با صدای بلند مشغول اذان گفتن می‌شود. وقتی که اذان می‌گوید: به سمت او تیراندازی می‌کنند و یکی از تیرها به گلوی او می‌خورَد. همه می‌گویند: «چرا این کار را انجام دادی؟!» بعد او را داخل سنگر می‌برند و در حالی که خون از بدنش جاری بود، کمک‌های اولیه امدادی را برایش انجام می‌دهند.

شنیدن اذان شهید ابراهیم هادی:

مدت: 6 دقیقه |دریافت با کیفیت: [متوسط(5.32MB) ]

 • بعد از مدتی یک‌دفعه‌ای می‌بینند که عراقی‌ها با دستمال سفید دارند می‌آیند این‌طرف. اول فکر می‌کنند شاید این فریب دشمن است. لذا اسلحه‌ها را آماده می‌کنند، اما بعد می‌بینند که این عراقی‌ها با فرماندۀ خودشان تسلیم شده‌اند. می‌گویند: چرا تسلیم شدید؟ می‌گویند: آن کسی که اذان می‌گفت کجاست؟ گفتند: او یکی از بچه‌های ما بود که شما به او تیر زدید. گفتند: ما به خاطر اذان او تسلیم شدیم و ماجرای خودشان را توضیح می‌دهند... این اثر نَفَس یک جوان ورزشکار است که اهل گود زورخانه بود.

تا حالا باید همۀ جهان، ابراهیم هادی را می‌شناختند/ او خیلی شوخ بود و شجاعت بی‌نظیری داشت

 • او در دوران دبیرستان در ورزش کُشتی، قهرمان بوده و می‌گوید: من همیشه در کُشتی مراقب بودم که روی نقطه‌ ضعف‌های حریفم انگشت نگذارم. در حالی که رسم کشتی این است که طرف مقابل را از روی نقطه‌ضعف‌هایش به زمین می‌زنند. این نشان می‌دهد که ابراهیم هادی فوق قهرمان و فوق پهلوان بوده است. شهید هادی در عین حال خیلی شوخ بود و شجاعت بی‌نظیری داشت.
 • فرهنگ جامعۀ ما غالباً در دست عناصر لائیک است و الا تا حالا ابراهیم هادی را همۀ جهان می‌شناختند. مدیران فرهنگی ما در طول این سی و پنج سال غالباً از توانایی و درایت لازم در تولید محصولات فرهنگی برخوردار نبوده‌اند و الا ابراهیم هادی را الان بچه‌های دبستانی ما هم می‌شناختند.

افسانه‌های فیلم‌های اکشن غربی به پای داستان‌های جذاب زندگی شهید «ابراهیم هادی» نمی‌رسند

 • اگر سریالی برای شهید ابراهیم هادی ساخته شود و خود این شهید به سازندۀ سریالش توفیق بدهد، من قطع دارم مردم هر سال دوست دارند شب‌های ماه رمضان خودشان را با سریال شهید ابراهیم هادی پشت سر بگذارند.
 • شهید ابراهیم هادی چند بار از پهلو مجروح می‌شود، از گلو و صورت هم مجروح می‌شود. این شهید عزیز آن‌قدر داستان‌های اَکشن و جذابی دارد که افسانه‌های فیلم‌های اکشن و جنگی غربی به پایش نمی‌رسند. ما فیلم‌های جنگی و چریکی غربی و شرقی کم ندیده‌ایم، ولی بسیاری از آنها افسانه هستند. ولی اگر این کتاب را بخوانید؛ یقیناً افسانه‌هایی که به دروغ برای شما ساخته‌اند و پرداخته‌اند پیشتان رنگ می‌بازند.
 • به فیلمسازهای محترم می‌گویم: اگر هنرتان ضعیف است، بیایید برای شهید ابراهیم هادی کار کنید؛ هنرمند خواهید شد. او خودش شما را هنرمند خواهد کرد. داستان‌های او به شما تکنیکِ کار خواهد داد. فقط مثل خودش به سمتش بروید؛ او خیلی اخلاص داشت.
 • در بین ویژگی‌های برجستۀ ابراهیم هادی، اگر بخواهم یک ویژگی برتر او را بگویم، باید اخلاص او را بگویم که دغدغۀ اصلی او در تمام طول عمرش بود. او دقت می‌کرد که «کار برای خدا باشد» و این یکی از تکیه‌کلام‌هایش بود و می‌گفت: «کاری که مخلصانه نباشد به درد نمی‌خورَد.»

امام با دفاع مقدس، گل‌هایی مثل «ابراهیم هادی» را پرورش داد

 • حضرت امام(ع) کسی بود که به عنوان یک رهبر سیاسی، این هنر را داشت که چنین گل‌هایی را از دلِ این خاک برویاند و در دل این جامعه چنین گوهرهایی را کشف کند و پرورش دهد.
 • بعضی از سیاسیون مثل حضرت امام(ره) هستند که وقتی به جامعه می‌آیند، خوب‌ها و گوهرهایی را از دلِ این دریا بیرون می‌کشند و آنها را برای تاریخ، الگو می‌کنند. و برخی از سیاسیون هم هستند که وقتی در رأس یک جامعه بیایند، خرچنگ‌ها و مارماهی‌هایی را از دلِ دریا بیرون می‌آورند و با تکیه به آن اراذل و اوباش، قدرت خودشان را تضمین می‌کنند.
 • امام(ره) و مقام معظم رهبری دو تا از سیاستمدارانی هستند که ما در تاریخ معاصر خودمان دیده‌ایم که چگونه از دلِ جامعۀ ما، ابراهیم هادی‌ها را بیرون می‌آورند. و اخیراً مقام معظم رهبری، نه‌تنها از دلِ جامعۀ خودمان، بلکه از دلِ منطقه دارد چنین گوهرهایی را بیرون می‌کشد. این نور ولایت و کارکرد ولایت است. اما برخی از سیاسیون هستند که وقتی فعال می‌شوند و نفوذ پیدا می‌کنند، به دنبال آدم‌های خودشان می‌گردند؛ مثل آن کسانی که اراذل و اوباش اطراف مدینه را آوردند و در ِخانۀ علی(ع) را آتش زدند. علی(ع) با خودش مقداد و عمار و ابوذر می‌آورد، ولی آنها چه کسانی را آوردند!
 • ما سیاستمدارانی می‌خواهیم که گوهرهای تابناکی مثل شهید ابراهیم هادی را از دلِ این خاک پرگوهر بیرون بیاورند؛ همان شهیدی که در وصیتنامۀ خودش به اطاعت از رهبری سفارش می‌کند و سیاستمداران را نصیحت می‌کند.

بنده مبلغ یک کتاب هستم؛ کتاب «سلام بر ابراهیم»/ به جوان‌هایی که اهل تفریح و خوشگذرانی هستند، پیشنهاد می‌کنم این کتاب را بخوانند

 • من دوست دارم در مراسم بزرگداشت شهید ابراهیم هادی و شهدایی مثل ایشان، سرود «ای ایران ای مرز پرگُهر...» را بخوانند؛ آنجاست که آدم افتخار می‌کند. با خواندن این کتاب یک‌بار دیگر همۀ زیبایی‌های نهفته در این خاک برایم زنده شد.
 • بنده مبلغ یک کتاب هستم؛ کتاب «سلام بر ابراهیم» که نویسندۀ محترم کتاب می‌فرماید: وقتی که کتاب را تمام کردم، استخاره بلد نبودم و تمرین نداشتم، ولی قرآن را باز کردم و نیت کردم که خدایا! اسم کتاب را چه بگذارم؟ اول صفحه آمد: «سَلَامٌ عَلىَ إِبْرَاهِیم»(صافات/109)
 • برای جوانهایی که اهل تفریح و خوشگذرانی هم هستند، پیشنهاد می‌کنم این کتاب را بخوانند تا ببینند که با کتاب هم می‌شود تفریح کرد و خوش‌گذراند.
 • این کتاب، کتابی نیست که از زندگی کسی برای ما حرف بزند که اهل ظواهر معنوی یا ادعای حزب‌اللهی‌گری باشد. شما بعد از خواندن چند صفحه از این کتاب متوجه می‌شوید که شهید هادی اصلاً اهل این چیزها نبود. شما با خواندن این کتاب، می‌توانید یک آدم حسابی را از نزدیک تجربه کنید.
 • من مطمئن هستم کسانی که به دین ما متدین نیستند و اصلاً مکتب ما را نمی‌شناسند، اگر با ابراهیم هادی آشنا بشوند، به مکتب ما احترام خواهند گذاشت و به ما خواهند گفت: خوش به حال‌تان!

 

کتاب «سلام بر ابراهیم» که توسط انتشارات «ابراهیم هادی» منتشر شده و تاکنون به چاپ هفتادم و به تیراژ 200 هزار جلد رسیده است، را از  روش‌های زیر می‌توانید تهیه نمایید:

وبگاه انتشارات «شهید ابراهیم هادی»: www.ebrahimhadi.com

عکس جلد کتاب:

نظرات

سلام.منم این کتاب رو خوندم....عالیه

سلام این شهید خیلی بزرگواری هستن...ممنون که معرفیشون میکنید شاید فانوسی برای راه ما بشن

سلام
بار اول که عکس شهید ابراهیم را دیدم بدون اینکه او رابشناسم از چشمانش فهمیدم که او یک شهید است، بعد کتاب اش به طور اتفاقی بدستم رسید ! چقدر زندگی این شهید زیباست همه جایش جذاب است بامطالعه کتاب عاشق شخصیت ابراهیم هادی شدم و برای اولین بار یک انسان مخلص و باتقوا را شناختم
من با این کتاب گریه کردم، خندیدم، غبطه خوردم،و افتخار کردم به انقلابمون که چنین انسانهای عارف وبزرگی خون شان را پای این انقلاب دادن! شهید ابراهیم برای من الگویی است در رسیدن به تقوا! امیدوارم که این شهید بزرگوار به ماجوانها کمک کند که راهشان را ادامه دهیم.

من با این کتاب زندگی کردم

با این کتاب اشک ریختم

و از خودم شرمنده شدم

با سلام
چند روز هست که دنبال این کتاب هستم ولی موفق به پیدا کردنش نمی شوم لطفا راهنمایی بفرمایید
سلام 
منم خوندم و دارم با ابراهیم هادی زندگی می کنم ...
مرحبا به استاد پناهیان که توفیق دارن مومنین رو با ابراهیم آشنا کنن...
حتما بخونید ....
سلام.محلی برای فروش کتابهای استاد پناهیان داخل شهر گرگان نبود.اما الان کتاب فروشی پاتوق کتابهای استاد پناهیانرو آوردن ولی هیچ کتاب فروشی سلام بر ابراهیمرو نداره.حتی پاتوق .حتی کتاب فروشی های مذهبیمون.چرا؟؟؟؟!!!!چرا اینطوریه؟؟؟؟؟؟!!!
کتاب حرف نداره!
فقط با خوندن کتاب به این نتیجه خواهید رسید...
با سلام یکی از دوستان بالا داستان غیر عادی بودن به این کتاب رو گفت منم وقتی که نسخه پی دی اف رو تو نت دیدم خیلی مشتاق بودم این کتاب و بخرم  ولی چون تو روستا هستیم کمی دوره راه و منم وقت زیادی ندارم دنبالش بگردم یادم اومد نزدیکی ها یه کتاب فروشی خیابونی هست گفتم برم بهش بگم حتما بره تهیه کنه واسم بیاره . تا رفتم جاش میخواستم بهش بگم چشمم به کتاب سلام بر ابراهیم افتاد اشک زوق تو چشمام حلقه زد گفتم به شهید الحق که معجزه ای
از وقتی این کتاب رو خوندم عاشق شخصیت و منش این شهید بزرگوار شدم و همیشه به دیگران این کتاب رو امانت دادم تا بخونن.
قدر حیف که جوونها این شهید رو اینقدر کم میشناسند.
۰۵ دی ۹۴ ، ۱۲:۰۹ افتخارم اینه که اسمم فاطمه است
با سلام و تشکر مرسی از سایت خیلی خوبتون . تازه اشنا شدم . ایشالا از این به بعد زود زود بهتون سر میزنم . التماس دعا
۰۷ آذر ۹۴ ، ۲۰:۳۹ زینب خانم
یا الله.. سلام علیکم.حرف استاد کاملا درسته.این کتاب واقعا درزندگی من بعدخواندنش تغییر ایجادکرد وچه معنویاتی ازاین کتاب روزیم شد..ازجمله عشق شهدا وشهادت و....الحمدلله رب العالمین.
دوستان رادیو میقات داستان صوتی «سلام بر ابراهیم» را تولید کرده است.
بروید به آدرس زیر:
http://sedayemighat.com/fa/audio-g.php?id=930125045337
سلام 
 من اگر رشته درسی مرتبط با فیلم وفیلم سازی بود بدون شک ؛زندگی این شهید استوره رو فیلم شو میساختم؛تاثرش از هزار تا فیلم اکشن وفیلمهای بی محتوا بیشتر خواهدبود،شهید ابراهیم الگویی برای تمام سنین به خصوص نوجوانان و جوانان است.

تشکر فراوان از استاد پناهیان که ما رو با شهید ابراهیم آشنا کرد

من هم یه پیشنهاد داشتم

شما که دسترسی دارید به تیم ملی والیبال پیشنهاد کنید سلام بر ابراهیم رو به عنوان اسپانسر معنوی تیم ملی بر روی لباس تیم درج کنند و کتاب سلام بر ابراهیم رو هم در ورزشگاه برای استفاده تماشاگران عرضه کنند.

یه روزه کتابو تموم کردم خیلی جذاب بود

انشالله خدا گمنامی رو نصیب ما هم کنه به حق فاطمه زهرا...

یا علی

باسلام خواستم بپرسم من سخنان استاد رو در وبلاگم با ذکرمنبع گذاشتم تازه یادم اومد نپرسیدم اگر مشکلی هست بگید سریع حذف کنم.شرمنده حلال بفرمایید
دمش گرم ........... خیلی وقته مرد ندیدم..........

دل نوشته ای از مادرم درباره شهید ابراهیم هادی

لحظه ای که شهدای تپه محسن را در پادگان ابوذر شناسایی می کردی و صدا می زدی "اگه تو جیبش قرآن باشه فلانیه "  ـ "اگه دستمال قرمز داشته باشه فلانیه" به چه می اندیشیدی ابراهیم؟!

آری آنان را جز لباس سپاه و چند تکه  استخوان زیر آن ؛چیزی نبود.  نه ماه بود که گمنامی را لبیک گفته بودند ، تا اینکه تو...

اندیشه ،مرا این گونه سوق می دهد که آرزویت شهادت بود.شهادتی که تفحص در آن معنایی ندارد...

زیرا شهدای گمنام در گمنامی نامِ عرشیان گرفتند و با ندای انا المهدی و انا جدی الحسین با قامتی استوار رجعت خواهند کرد.

رفتی و کجایی نمیدانم من!  ولی هستی...دعایم کن. "گمنامی صفت مردان خداست"ذکر صلوات

واقعا نمونه یک مسلمان بوده یه الگو.امر به معروفاش  واقعا حساب شده بوده 
همه چیز فقط برای رضای خدا رمز موفقیتش
واقعا نمونه یک مسلمان بوده یه الگو.امر به معروفاش  واقعا حساب شده بوده 
همه چیز فقط برای رضای خدا رمز موفقیتش
۱۹ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۳۶ امیرحسین محرم خانی
امسال از شهرستان به نمایشگاه کتاب رفتم، یکی از اهدافم خریداری این کتاب بود. به غرفه‌ای که قبلا
درموردش جست‌وجو کرده بودم و مطمئن بودم این کتابو داره رفتم، مسئول غرفه گفت اینجا نداریم، برو
غرفه‌ی خود شهید ابراهیم هادی... منم پرسیدم خب کجاست؟ آدرس اشتباهی بهم دادن و ناامید شدم.
هنگام برگشت از شبستان بخشی از راه برگشتو از طریق حیاط طی کردم و خواستم دوباره از طریق شبستان
به محل قرار با هم‌کلاسی ها برگردم. همین که رو‌به‌روی یکی از درب های شبستان رفتم تا به داخل شبستان برم، دقیقاً رو به روم انتشارات شهید ابراهیم هادی بود! به نظرم این اتفاق عادی نبود!
کتاب فوق العاده‌ایه. از دست ندین...


سلام
قیمت کتاب رو درج نکردید که!!!
پاسخ:
با سلام و تشکر
این کتاب برای انتشارات بیان معنوی نمی باشد.
برای اطلاع بیشتر در مورد کتاب روی لینک انتشارات مربوطه در انتهای مطلب کلیک نمایید.
سلام
این نوشته ای که در صفحه اصلی روی سینه حاج اقا خورده عکس رو خراب کرده.
۱۴ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۵۳ سلام بر ابراهیم
سلام بر ابراهیم......
 با سلام و خسته نباشید 
من در خارج از کشور زندگی میکنم خواستم بدونم  برای تهیه این کتاب )سلام بر ابراهیم(  راهی هست یا متن کتاب بصورت pdf وجود دارد ک
سلام
خیلی خوب میشد اگه این کتاب به صورت الکرونیکی هم تهیه می شد
من قبلا این کتاب رو خوندم. واقعا شهید هادی در زندگی من اثر گذاشتند. واقعا یه جور خاصی هستند ایشون. حتما کتابشون رو بخونید، اگه تا حالا نخوندید.
۱۳ خرداد ۹۴ ، ۲۳:۳۷ آرمین رمضانپور
من کتابو خوندم
از همون موقع که خوندم ابراهیم هادی شده الگوی من
فوق العاده ست
سلام. من این کتاب را تا نیمه هایش خوانده ام و خیلی جذاب است ولی به دلیل مشغله های کاری فراوان نتوانستم تمامش کنم. چند روز پیش پسر دایی ام به من تأکید کرد که حتما کتاب را تا آخرش بخوانم. حالا که صحبت های استاد را شنیدم می خوام تمامش کنم.
عالیه.بسیار جالب و زیباست.
این کتاب رو پیشتر خونده بودم
واقعا کتاب عالیی هست.
من که خودم وقتی خوندمش تا چند روز تحت تاثیرش بودم.
سلام خدا بر همه ابراهیمیان
۱۲ خرداد ۹۴ ، ۱۶:۱۸ عاشق شهید ابراهیم هادی
خیلی خوب بود
من اهل کتاب خوندن نیستم ولی این کتاب فوق العاده را یک روزه خوردم(نه خوندم)
لذت خواندن این کتاب برایم فراموش ناشدنی است

با سلام
اگر ممکن است کتاب را در فروشگاه برای فروش قرار دهید ؟
پاسخ:
با سلام و تشکر
فروشگاه اینترنتی و انتشارات بیان معنوی فقط محصولات مربوط به استاد پناهیان را عرضه می کند.

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر اینجا را مطالعه کنید

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
دسترسی سریع سخنرانی ها تنها مسیر استاد پناهیان ادبستان استاد پناهیان درسنامۀ تاریخ تحلیلی اسلام کلیپ تصویری استاد پناهیان کلیپ صوتی استاد پناهیان پرونده های ویژه حمایت مالی بیان معنوی پناهیان

آخرین مطالب

آخرین نظرات

بیان ها راهکار راهبرد آینده نگری سخنرانی گفتگو خاطرات روضه ها مثال ها مناجات عبارات کوتاه اشعار استاد پناهیان قطعه ها یادداشت کتابخانه تالیفات مقالات سیر مطالعاتی معرفی کتاب مستندات محصولات اینفوگرافیک عکس کلیپ تصویری کلیپ صوتی موضوعی فهرست ها صوتی نوبت شما پرسش و پاسخ بیایید از تجربه... نظرات شما سخنان تاثیرگذار همکاری با ما جهت اطلاع تقویم برنامه ها اخبار مورد اشاره اخبار ما سوالات متداول اخبار پیامکی درباره ما درباره استاد ولایت و مهدویت تعلیم و تربیت اخلاق و معنویت هنر و رسانه فرهنگی سیاسی تحلیل تاریخ خانواده چندرسانه ای تصویری نقشه سایت بیان معنوی بپرسید... پاسخ دهید...