۹۷/۰۷/۰۹ چاپ ایمیل و پی دی اف

گزیده نظرات شما در مورد مباحث محرم 97

zahraa: بحث سبک زندگی باعث شد در شغل خودم راه و رویه ی جدیدی رو پیش بگیرم

شاید به نظر اغراق آمیز و شعار گونه بیاد ولی واقعیت اینه که خداوند به وسیله مباحث حاج آقا پناهیان من رو از تاریکی و غم و غفلت و یک زندگی حداقلی نجات داد. اصل نشاط و لذت در دین و حال خوب و آرامش که ایشون بهش میپردازن واقعا بی نظیر و راهگشاست. و مباحث اخیر ایشون راجع به کنترل ذهن؛واقعا بی نظیر بود.خیلی عالی. باقی صحبت هاشون راجب آثار روحی ایمان؛سبک زندگی و تنها مسیر هم هر کدام یک نگاه بدیع و زیبا برای هر انسانی که شنونده این مباحث باشه ایجاد میکنه...صحبتای ایشون چیزی نیست که انسان فقط بشنوه و رد بشه بلکه واقعا در قلب و روح انسان تغییر و تحول ایجاد میکنه...هر کدوم از موضوعاتی که راجبش صحبت کردن خودش میتونه یک موج جدید از تغییر و تحولات رو در جامعه ایجاد کنه؛ مخصوصا بحث سبک زندگی که به شخصه باعث شد در شغل خودم راه و رویه ی جدیدی رو پیش بگیرم و دغدغه مندتر؛ حساس تر و با هدف متعالی تری به بحث طراحی معماری و ساختمان بپردازم/ من ۲۴ سال دارم و مهندس معمار هستم.از تهران.

 

محمد حسن: متوجه شدم بیشترعدم موفقیتم در سبک غلط زندگیم هست!

تقریباتاآخرجلسه هشتم سبک زندگی موثرترازآگاهی رودنبال کردم
ومتوجه شدم بیشترعدم موفقیتم مخصوصادرمسائل معنوی سبک غلط زندگیم هست
وبه پیشنهاداستادگرامی ازمسئله خواب شروع کردم
تاکنون دریچه نظم رابرویم گشوده
ان شاءالله به امیدموفقیت بیشتر
ازاستادبسیارسپاسگزارم که باسخنرانیشون ریشه هارابه مانشان میدهند

 

مخاطب: ای کاش 20 سال پیش اینا رو میشنیدم

مباحث بسیار عالی هستند مخصوصا کنترل ذهن در مسیر تقرب٬٬ای کاش این مطالب رو ۲۰سال پیش متوجه میشدم و مبنای زندگی میکردم ولی باز هم شکر ٬استاد پناهیان خیلی به روز همون حرفایی رو که همه میزنن دلنشین وکاربردی به مخاطب انتقال میدن٬٬خدا خیرتون بده که مطالب رو تو کانال میذارید

 

فاطمه: همیشه گرفتار اوهام و خیالات بودم و مضطرب ....

جلسات کنترل ذهن در مسیر تقرب ، زندگیم رو متحول کرد ، همیشه گرفتار اوهام و خیالات بودم و مضطرب .
ولی از وقتی به این صوتها گوش دادم به لطف خدا کنترل خیلی زیادی به خطورات ذهنیم پیدا کردم .
لذت بردنم زیاد شده و دردها و غصه هام ، در همان شرایط زندگی کم رنگ شدند./ ۲۹ساله از تبریز هستم

 

مخاطب: این مبحث دید من به دینداری رو تغییر داد ..

بنده دارم مباحث تنها مسیر برای رسیدن به لذت برتر رو گوش میدم و فعلا تا اتمام جلسه ی ۶ توفیق داشتم بهرمند بشم.
واقعا عالی هست این مبحث،کلا دید بنده به دین و دینداری رو تغییر دادن ایشون.داشتم فکر میکردم چقدر بد فهمیده بودیم دین رو...و بد هم تبلیغش میکردیم...
اگر این دید لذت بردن از دینداری رو بشه خوب جا انداخت تو جامعه، جذب جوون ها و از اون مهمتر ثابت قدم موندنشون در راه دین، خیلی آسون خواهد بود.
بنده ی جوون اگر بدونم و بهم یادآوری بشه که چه لذتی تو همین دنیا دارم از باخدا بودن میبرم که بقیه ازش محروم هستن‌، واقعا محاله سراغ لذت های کمتر و گناه برم.
زبانم قاصر هست از تشکر از استاد پناهیان بابت این دید زیبایی که از دینداری بهم بخشیدن...
ان شاءالله بتونم در حد توانم بنده هم به دیگران ارائه بدم/ 30 ساله، در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد،استان آذربایجان غربی،شهر سلماس

 

زینب: این بحث برای تربیت فرزند خیلی راهگشاست

بنده مباحث سبک زندگی و فرهنگ هنر و مقاومت رو دنبال کردم
مدت سه  سال هست که مباحث استاد رو در مجازی به صورت پیوسته دنبال میکنم،به نظرم یکی از کادبردی ترین دروس ،دروسی بوده که در محرم مطرح میشه ،بحث سبک زندگی برای بنده خیلی تاثیر گذار بود خصوصا که خانم هستم و حتی در تربیت فرزندانم برایم خیلی راه گشاست همین طور که دو سال قبل هم بحث محاسبه ی نفس به همین اندازه به من کمک کرد و راه جدید و محکمی برای من شد

مسلما مباحث تربیتی  وسبک زندگی برای من خیلی مفید تر از مباحث نگرشی و بینشی هست خصوصا که بعضی از کلیدهای مهم را مینویسم و جایی نصب میکنم تا مدام ذهنم اماده باشد و به مرور ملکه ی ذهن شود گاهی هم از  بعضی کلیدها به عنوان تمرین استفاده میکنیم تمرین فردی یا خانوادگی

و راجع به سوال اخر باید بگم اینقدر تاثیر داشته که برنامه ی روزانه و ماهانه ی من رو متاثر از خودش تغییر داده و شکل جدیدی گرفته وشاید بشه گفت درس محاسبه نفس رو با سبک زندگی درامیخته کردم و چیز جدیدی روی کاغذ امد بسیار روشن تر و عملی تر/ ۲۸ساله هستم از اسلامشهر

 

یوسف: نقطه قوت این مبحث این است که راهکارهای عملیاتی در سطوح مختلف (نسبت به افراد) ارائه میکند

مبحث کنترل ذهن را دنبال کردم (البته تا جلسه 11). نقطه قوت این مبحث این است که راهکارهای عملیاتی در سطوح مختلف (نسبت به افراد) ارائه میکند و این راهکارها برای بنده موثر بود. البته اینکه از منابع روانشناسی خارجی مطالبی گفته شد، جالب بود چرا که امکان مقایسه نتایج علوم نوین با احادیثی که متعلق به قرنها پیش است را ساده کرد.بنده 27 ساله، دانشجوی ارشد و تهرانی هستم

 

فرشته: چقدر تاسف خوردم از اینکه تو این سن این حرف ها رو میشنوم ..

بحث سبک زندگی موثرتر از ایمان استاد را گوش کردم خدا را شاهد میگیرم که اشک ریختم  چقدر تاسف خوردم از این که  تو این سن این صحبت ها رو میشنوم نه کسی به من گفت این ها را زمانی که باید میشنیدم تا بتونم برای فرزندانم مادر خوبی باشم ونه به فرزندانم در سنین آموزش در مدارس گفته شد

خدا را شکر میکنم وممنونم از استاد پناهیان که این مطالب رو برای نسل جوان بیان میکنند فقط ازخدا میخواهم که در دنیا و آخرت خیر ببینند خودشان و عزیزانشان همین طور همه ی کسانی که به ایشان  کمک می کنند در این راه .اجرتان با سیدالشهداء علیهم السلام .

خدا رو شاهد میگیرم به عنوان یک مادر نمی بخشم افردی را که اجازه ندادند و نمی دهند که آموزش و پرورش مان دست افرادی باشد که سبک درست زندگی را در تعلیم و تربیت در نظام آموزش و پرورش کشور پیاده کنند
ملعونند کسانی که با داشتن برنامه ی جامع و ارزشمند دین برای سبک زندگی و تعلیم و تربیت سراغ سند 2030 میرن ودنبال اجرای اون هستندجنایت کارند این افراد .غاصبینی هستند که به ظلم جای افراد لایق و شایسته را غصب کرده اند .
نه فقط در امور آموزش و پرورش بلکه در اداره ی امور کشور مدیون همه ی مردم و خون شهدا هستند کسانی که جای افرادشایسته ولایق را به ظلم می گیرند .عذاب خدا گوارای وجودشان در دنیا و آخرت .
خداشاهده است از آنان نخواهم گذشت . 48 ساله هستم اهل قم

 

زینب: من همیشه برایم سوال بود که چرا با اینکه الان موقع ازدواجم هسش اما اصلا برای مسئولیت های همسرداری. فرزند آوری آماده نیستم...

من دختری 26ساله و ساکن اصفهان هستم و به تازگی از رشته ی ادیان و عرفان در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه الزهرا تهران فارغ التحصیل شدم. خیلی خوشحالم که برای چندمین بار قسمت شد تا در دهه ی اول محرم از مباحث استاد پناهیان فیض بردم و مثل همیشه بر روی زندگی ام تاثیر گذار بود. اما این مبحث بیش از هر موضوع دیگری که استاد مطرح می کرد برایم حائز اهمیت شد و به کلی دیدگاهم به زندگی و چگونگی زندگی را تغییر داد.
من همیشه برایم سوال بود که چرا با اینکه نیمی از روزهای عمرم صرف مدرسه و دانشگاه و درس شده است پس چرا هنوز به آن مراحلی که علما و دانشمندان رسیده اند، نرسیده ام. چرا با اینکه همه مراحل تحصیل را با موفقیت گذراندم اما هنوز با شوق و رغبت واقعی و با سخت کوشی که در علما سراغ دارم، به سوی درس و مطالعه نمی روم. انگار همه این مراحل به زور و ترس گذرانده شده اند.
چرا با اینکه الان موقع ازدواجم هسش اما اصلا برای مسئولیت های همسرداری. فرزند آوری و تربیت فرزند آماده نیستم.
پاسخ همه این سوالات در این مبحث مطرح شد. مبحثی که هر پدر و مادری و هر معلمی و هرکس که میخواهد پدر و مادر یا معلم شود حتما باید گوش دهد و یادداشت برداری کند.
پدر و مادرم تنها وظیفه ای که برای من در نظر داشتند فقط درس خواندن بود. اما سبک زندگی درستی که بتوانم با آن با روش درست درس بخوانم یادم ندادند. که البته شیوه ی آموزشی هم در این مورد بی تاثیر نبود. برای من وظیفه همسری یا مادری قابل تعریف نبود. نمونه بارز آنکه من حتی تا دوسال پیش یاد نگرفته بودم که آشپزی کنم!
البته شیوه تربیت پدر و مادرم را کاملا نادرست نمیدادنم. و بی اجر هم نمیدانم. اما نسبت به تربیت فرزند دید جدیدی پیدا کردم که متفاوت از تربیت پدر و مادرم هسش.
این روزها تمام تلاشم اینکه یک سبک زندگی اسلامی و ایرانی داشته باشم. قبل از اینکه بخواهم وارد مقطع دکتری بشوم. که اگر با این سبک زندگی غلطی که دارم، وارد شوم قطعا حاصلش جز برگه مدرک دکتری چیز دیگری نیست.
همچنین دارم خودم را برای مهمترین وظایف زندگی ام یعنی همسر داری و تربیت فرزند آماده میکنم. همه ی این تلاش هاو کوشش های این روزها و انتخاب درست سبک زندگی درست را مدیون آقای پناهیان هستم.
سه تا ویژگی خیلی بارز از این مباحث دریافت کردم که خیلی خوب بود و امیدوارم از طرف من از آقای پناهیان تشکر کنید.
1. تا آنجایی که من سخنرانی های آقای پناهیان را دنبال میکنم به این نتیجه رسیدم که این مبحث خلاصه همه مباحث استاد پناهیان هسش و خیلی خوب و جامع بودند. و در واقع یک راهکار عملی برای همه مباحث نظری مطرح شده توسط استاد هستند.
2.این مبحث در واقع در تکمیل سخنان سال قبل خود در دهه اول محرم بود. من مبحث پارسال را هم دنبال کردم اما همیشه احساس میکردم این مبحث نیاز به تکمله دارد و کاش استاد به آن می پرداخت. که خوشبختانه چنین شد.
3. این مبحثی که استاد مطرح کردند نه تنها موجب درمان زندگی خراب تک تک انسان ها بلکه برای درمان جامعه هم مفید است. جامعه کنونی که نیاز دارد تک تک افرادش در شیوه زندگی خود تجدید نظر کنند تا از این مسائل از جمله مسئله اقتصاد با موفقیت سر بلند بیرون آوریم.

 

 

پویا: دو قسمت از بیانات خیلی بر من و تفکر دینی من تاثیر گذاشت

من امسال مبحث سبک زندگی موثرتر از آگاهی و ایمان بیشتر دنبال کردم
دو قسمت از بیانات خیلی بر من و تفکر دینی من تاثیر گذاشت
۱. انس گرفتن با دین و مباحث دینی و انجام دادن با کمی آگاهی چون منم فکر می کردم باید خیلی بدونم تا انجام بدم
۲. متوجه شدم فرد با تقوا کسی است که به دنبال قوی‌تر شدن میره در همه ی موضوعات در قدرت علمی، قدرت اقتصادی، قدرت ارتباطات، قدرت جسمانی و از همه مهمتر قوی‌تر شدن جامعه که دشمن مانع قوی شدن جوامع هست
کلیه مباحث این موضوع دید من رو تغییر داد من به دو قله اشاره کردم/ پویاعبدالهی هستم ۳۰ ساله شغلم بازاریابی و فروش هست مدرک تحصیلی حقوق خصوصی تهران زندگی می کنم

 

حمید: مباحث بسیار کاربردی و عمل گریانه است.

عمده مباحث رو ماه هاست با اشتیاق تمام دنبال میکنم و در حد توان به ترویج و تشریح اون برای اطرافیان میپردازم...

 مباحث بسیار کاربردی, عمل گرایانه, مطابق با نیازهای این لحظه جامعه , آرامش بخش و در عین حال فوق العاده محرک و انگیزشی...

حقیقتا حاج آقای پناهیان یکی از  سرداران با شرف جنگ نرم خیمه امام زمان عج و انقلاب و رهبری هستن.
 دعای خیر و تلاش ما در این جبهه همیشه همراه ایشان و این حرکت عظیم هست و خواهد بود انشاءالله.../

۳۰ سال دارم, کارشناس ارشد حقوق, از اصفهان

 

مریم: دیدگاه من راجع به عمل کردن به دستورات دینی عوض شد.

من از خیلی سال پیش سخنرانیهای استاد رو از تلویزیون وبعد از طریق موبایل دنبال میکنم.و واقعا معلومه که چقدر مطالعه دارن وسال به سال مطالبی پربارتر ارائه میدن.
صحبتهای امسال محرمشون که خیلی عالی بود.در واقع دیدگاه من به کلی راجبه "عمل"کردن به دستورات دین عوض شد.منم همونطور که استاد فرمودن فکر میکردم باید اول ایمان وآگاهیم راجبه هر مسئله ی خاصی بالا بره بعد عمل کنم.والان خدا رو شکر شروع کردم به عمل کردن و واقعا دارم احساس پیشترفت میکنم..در هر موضوعی که استاد صحبت میکنن من حرفهای تازه ای میشنوم که تاحالا نشنیدم .وهمچنین از لحن سخنرانی استاد خیلی خوشم میاد.فراز وفرودایی که داره واقعا بجاست واقعا آدمو به فکر فرومیبره..من همیشه برای سلامتی استاد پناهیان وهمه ی کسایی که برای زمینه سازی ظهور آقامون آقا صاحب الزمان تلاش میکننددعا میکنم../ من خانم 31 ساله هستم  .لیسانس فیزیک دارم..وخانه دار.

 

محمد: ارزیابی سلسله مباحث دهه محرم

ا عرض خسته نباشید وخداقوت
+عرض نکات مثبت
 مباحث مطرح شده در دهه محرم حقا وانصافا در#زمان_درست و در #مکان_درست مطرح شد.
از ویژگی های خوب این مباحث وبه طور کلی مباحث ایشان اینه که مخاطب رابدون راهکار برای مطلبی که ارایه میکنند باقی نمیگذاره واین خودش یه وجه مثبته که انسان رو به سمت این بحث میکشونه.
نکته مثبت بعدی در مباحث نو بودن این مطلب و #گفتمان_ساز بودنشه که منبر رو از خمودگی ومنفعل بودن و بیان تعابیر تکراری خارج کرده.
و نکته مثبت سوم  دست گذاشتن این مباحث بر یک عادت ومفهوم غلط در بین جامه وقشر مذهبی ماست که متاسفانه محدوده تولید سرمایه وارزش افزوده رو بعضا در زمین غرب زدگی وضد دینی تلقی میکنند.
واما پیشنهاد
اگر این مباحث با عرصه عملی پیوند بخورند بسیار اثر گذار خواهند بود به این معنا که موسسه یک واحد تشکیل بده برای عملی کردن مباحث مطرح شده(مخصوصادر زمینه اقتصادی)وبا تولید اپلیکیشن و هشتگ ومسابقه واز این قبیل کار ها این مفاهیم روبه صورت ملموس تر مطرح کنه.
البته این واحد در همه زمینه ها فعالیت داشته باشه اما با توجه به مشکل روز جامعه ما اولویت خودش رو در این بخش قرار بده./ سن:۲۰ سال     شغل:طلبه         محل سکونت اهواز

 

مخاطب: انقدر از زندگی و پیشرفت و اهدافم بخاطر نداشتن کنترل ذهن عقب افتادم که...

شما نمیدونید این کنترل ذهن و ندونستن از اینکه چقدر اهمیت داره در زندگی ما ؛ چه بلاااییی سر من و زندگیم آورد که هنوزم درست نشده!😔😔😔

انقدر از زندگی و پیشرفت و اهدافم بخاطر نداشتن کنترل ذهن عقب افتادم که مدتها طول کشید تونستم یخورده خودمو جمع کنم..
باور کنید اولشم به قول حاج آقا از موسیقی شروع کردم...
خدا رو شاهد میگیرم که عین حقیقته..
الهی خیر دو دنیا خدا به استاد بده و شما که انقدررر تلاش میکتید و رسانه شون شدید..

من از کنترل ذهن و قسمت اولش واقعااا راضی بودم.انقدر خوشم اومد که نتونستم صبر  کنم کل دوره رو گوش کنم بعد نظر بدم😅
خاستم به همه بگم بی برو برگرد کنترل ذهنو گوش کنن../ 33سال/ پاره وقت در یک اداره کار میکنم_کارشناسی مترجمی زبان /شهر قزوین

 

الهه:  مباحث بسیااااار کاربردی در زندگی روزمره بود و نه فقط جنبه عرفانی و معنوی

ویژگی اصلی اش این بود بر خلاف بسیاری از مباحث بسیااااار کاربردی در زندگی روزمره بود و نه فقط جنبه عرفانی و معنوی.واقعا خیلی به این مباحث نیاز داریم
انشالله بیشتر در این زمینه کار بشهش.من پاسخ بسیاری از سوالات مهم زندگی ام رو از ایشان گرفتم/ 32 ساله. پزشک متخصص.ساکن غرب تهران

 

ماجد: مدت ها دنبال این روش بودم

مباحث در هیئت میثاق و در فاطمیه تهران خیلی عالی بود. استاد پناهیان یه روشی و یه سبکی از زندگی رو دارن ارائه میدن که من مدت‌هاست دنبالشم
یعنی چیزهایی که توی کتاب ها و مطالب غربی میدیدم راجع به سبک زندگی و موفقیت و مشخص بود ک هیچ منافاتی هم با دین ما نداره
ولی توی کتب دینی مون و یا روی منبرها و سخنرانی های دینی‌مون هیچ صحبتی درموردش نمیشد
یعنی اینکه دین گفته آقا شما هم باید پول دربیاری؛ هم خوب پول دربیاری؛ هم بهش دل نبندی
ینی اگه مثلا ماشین خریدی، حواست باشه تو سوار ماشینی یا ماشین سوار توئه؟!
و در زمینه‌های دیگر که اصلا و یا خیلی کم اساتید دینی دیگر بهش اشاره کرده بودند/ ۲۲ ساله.کارگرنصاب کابینت

 

محمد: هفت موردی که درباره سبک زندگی بیان کردند؛ خیلی عالی بود.

مباحثی که ایشون گفتن خیلی عالی بود.
اون جاهایی که در مورد توجه من قرار گرفت اون جایی بود که در مورد نظام آموزشی
صحبت کردند.
بعد انتقاد ایشون از قوانین کسب کار و صحبت هاشون در مورد پول درآوردن خیلی خیلی جذاب و بجا بود.
همچنین هفت موردی که درباره ی سبک زندگی بیان کردند عالی بود.
از ایشون خیلی متشکرم.خسته نباشید.
ان شاالله این مباحث ادامه پیدا کنه.
۱۵سالمه.دانش آموز از ایلام.

 

مخاطب: چه قدر بحث عالی ،به روز و دلچسب بود.

مباحث مطرح شده در حسینیه ایت الله حق شناس برای من دقیقا همون چیزی بود ک مدتها فکرم رو مشغول کرده بود
چندی پیش با کانال تلگرامی قانون جذب و راز اشنا شدم.دنبال صحت و درستی مطالب این کانال بودم
مباحث مطرح شده در دهه اول محرم راجع ب راز و قانون حذب نبود(به طور خاص) اما خیلی زیبا و دقیق وعالی سوالات منرو پاسخ داد چه قدر بحث عالی ،به روز و دلچسب بود.
 

 

نظرات

سلام علیکم.
با این نظر به طور کلی موافقم که باید عمل مخلصانه کنیم.
ولی در قرآن جملاتی مانند "ای کسانی که ایمان آورده اید ایمان بیاورید" و "...ولی بیشتر آنان ایمان نمی آورند" و "کافران را یکسان است بترسانی از عذاب خدا یا نترسانی ایمان نمی آورند" و ... رابطه یی میان ایمان و عمل دیده می شود؟
یا منظور خداوند از "ایمان آوردن" همان "عمل به ایمان خود" است؟
سپاسگزارم.
پاسخ:
با سلام و تشکر
حجم دستور به ایمان آوردن در قرآن خیلی کمتر از دستورهای عملی قرآن مثل دستور به تقواست.‌
فقط باید نام استاد پناهیان را به نیکی فریاد زد . فریاد ....
خدا را باید هر روز شکر کرد بابت استاد پناهیان عزیز ...


تو این کلمات محدود نمی توانم احساساتم رو بیان کنم . ولی کاش می شد فریاد بزنم

اگر کسی به این حقیقت پی می برد که پخش سخنرانی های استاد پناهیان جان چند میلیون نفر را از فقر ایمان . فقر مالی . فقر ... و خودکشی و ... نجات می دهد حتی یک لحظه هم در این موضوع درنگ نمی کرد که تا می تواند این سخنرانی ها را به دست هر کسی که می تواند برساند...

.
 درود خداوند بر استاد پناهیان و  درود خداوند بر تمام عوامل که می دانم آماده کردن این سایت و تدوین یک کلیپ یک دقیقه ای چقدر زمان و هوش و مهارت می خواهد ... نه فقط مهارت آی تی بلکه خودش باید عالم باشد که همگی هستید
ای کاش بحث سبک زندگی ادامه داده شود 
با سلام
لطفا متن جلسه آخر سبک زندگی موثر تر از.... را نیز در کانال و وبلاگ بدارید

با تشکر
علاقه ای به هر سخنران و سخنرانی ندارم اما صحبت های استاد پناهیان بی نهایت منو جذب میکنه بحث هایی ک مطرح میکنند رو واقعا جای دیگه نمیشنوم،درست زمانی ک از نظر روحی به شدت بهم ریخته بودم و فکر می‌کردم دنیا به آخر رسیده سلسله سخنرانی حاج آقا در رابطه با چگونه آسوده تر زندگی کنیم به دستم رسید هر روز یه صوت گوش میدادم این صحبتا با خود خود من بود انگار استاد پناهیان از زبون خدا  با من حرف میزد... تو زندگیم معجزه ای ندیدم به اون صورت ولی فکر میکنم اینکه دقیقا لحظه ی حساس زندگیم سخنرانی ایشون به دستم رسید خودش یه معجزه است.... خدا حفظشون کنه ان شاالله
سلام من یک متحول شده ام که چندین بار هم هست پیام داده ام تقریبا یک سال و نیم است که مباحث استاد را دنبال می کنم
فکرم. زندگیم و عقایدم کاملا متحول شده است و به خدای مهربونم یک جور دیگه ای عشق می ورزم .
هر چند هنوز بسیار راه درازی دارم و پر از گناه و معصیت هستم اما
تنها توفیقم پس از شنیدم این مباحث تکان دهنده این است که تقریبا یک سال است که نمازم را کاملا اول وقت می خوانم و 80 درصد این نمازهای دوست داشتنی ام را در مساجد مختلف می خوانم.
خدا جون مهربونم عاشقانه دوستت دارم
استاد جان ممنون از حرفهای علمی و منطقی شما
یا علی
برای همه خوهران و برادران عزیزم آرزوی تحول فکری و روحی دارم
برای این بنده گناهکار دعا کنید
من به استاد اعتراض دارم.چرا این مباحث را زودتر بیان نکردید.من الان 34 سال سن دارم.بعد از 34 سال این مطالب را شنیده ام( تنهامسیر، برای رسیدن به لذت های برتر).باید این مباحث را زودتر بیان می کردید.تا به حال در زندگی ام چنین مباحثی نشنیده بودم.اگر زودتر این مباحث را شنیده بودم امروز آدم دیگری می بودم.برای پیدا کردن جواب سوالات بسیار زیادی که داشتم خیلی تلاش کردم و راه حل های زیادی را تجربه کردم ولی با این بحث و بحث (سبک زندگی، مؤثرتر از آگاهی و ایمان)متوجه مشکل اصلی زندگی ام شدم.ای کاش استاد این مطالب را زودتر بیان می کردند.
سلام با تشکر از استاد گرامی حاج آقا پناهیان عزیز با وجود استفاده های شخصی که از سخنرانی میشد برد منتهی در بعد پویش اجتماعی و هماهنگ کردن مذهبی ها فرد یا یک مجموعه مطمئن و محبوب قادر به هماهنگ کردن و تبلیغ برای جمع افراد در زیر یک پرچم را دارد صرفا سخنرانی حاج آقا موجب پی بردن به یک ضعف دیگر مذهبی ها شد و در راستای عملی شدن کمکی نمیکند ابتدا باید یک پویش توسط افراد ذی نفوذ ایجاد شود و بعد نگرانی و دغدغه را در عموم مردم ایجاد کرد بنابراین باید گفت زحمات حاج آقا در این حیطه محدود شد به یک حالت آماده باش که اگر از جانب خود ایشان یا مثلا هیأت دانشگاه امام صادق کلید خورد ما به جمع آنها ملحق شویم و الا پر واضح است افراد ناشناس قادر جمع خیل عظیم مردم نمی شوند.

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر اینجا را مطالعه کنید

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
دسترسی سریع سخنرانی ها تنها مسیر استاد پناهیان ادبستان استاد پناهیان درسنامۀ تاریخ تحلیلی اسلام کلیپ تصویری استاد پناهیان کلیپ صوتی استاد پناهیان پرونده های ویژه حمایت مالی بیان معنوی پناهیان

آخرین مطالب

آخرین نظرات

  • ۳۰ فروردين ۰۰، ۱۵:۳۶ - مصطفی سام
    آمین
بیان ها راهکار راهبرد آینده نگری سخنرانی گفتگو خاطرات روضه ها مثال ها مناجات عبارات کوتاه اشعار استاد پناهیان قطعه ها یادداشت کتابخانه تالیفات مقالات سیر مطالعاتی معرفی کتاب مستندات محصولات اینفوگرافیک عکس کلیپ تصویری کلیپ صوتی موضوعی فهرست ها صوتی نوبت شما پرسش و پاسخ بیایید از تجربه... نظرات شما سخنان تاثیرگذار همکاری با ما جهت اطلاع تقویم برنامه ها اخبار مورد اشاره اخبار ما سوالات متداول اخبار پیامکی درباره ما درباره استاد ولایت و مهدویت تعلیم و تربیت اخلاق و معنویت هنر و رسانه فرهنگی سیاسی تحلیل تاریخ خانواده چندرسانه ای تصویری نقشه سایت بیان معنوی بپرسید... پاسخ دهید...